POWER
Алфа Еден е-скутер

Е-скутерот MOON Alpha One е точно за вас, ако барате ефикасен и паметен начин за средби за секојдневниот живот, во вашето слободно време или додека купувате. MOON Alpha One забрзува без напор со максималниот опсег од 25 км до 25 км на час. За дополнително зголемување на удобноста при возењето, скутерот има опција за контрола на крстарење и апсорпција на шок од предните и задните тркала. За максимална безбедност, MOON Alpha One е опремена со електрични сопирачки за заклучување и LED предни и задни светла. На овој начин сте јасно видливи дури и во лоши услови на осветлување и стигнете до вашата дестинација. Е-скутерот MOON Alpha One се заснова на сегашниот модел на скутер за кик на SEGWAY ES2.

 

Тука сме да помогнеме
Тука сме да помогнеме

Highlights

Брзина
25 km/h

Опсег
25 km

Тежина
12,5 kg

Безбедност
LED Front- und Rückleuchten

Технички карактеристики

Брзина од 25 км / ч  

Литиумската батерија со високи перформанси на е-скутер MOON Alpha One ви овозможува максимална брзина од 25 км на час (15,5 км на час), за да можете брзо да стигнете до вашата дестинација.

 

Опсег од 25 км

 

Возете електрично во максимален опсег од 25 км (15,5 милји). За дополнително зголемување на удобноста при возењето, е-скутер MOON Alpha One има опција за контрола на крстарење.

12,5 кг тежина  

Со вкупна тежина од 12,5 кг, е-скутерот MOON Alpha One може да се носи со едната рака и затоа е идеален придружник за патувања.Благодарение на функцијата за склопување, може да се вклопи во багажникот или да се земе во возот.

 

Безбедност

 

За максимална безбедност, е-скутерот MOON Alpha One е опремен со електрична и механичка сопирачка. Електричната сопирачка на рачката е исто така опремена со систем за заштита од заклучување. Механичката сопирачка обезбедува едноставно и безбедно сопирање на задното тркало.

Враќање на паметна енергија  

Додека возите, еколошкиот систем за обновување на енергијата гарантира дека нема да се потроши електрична енергија, додека системот за управување со паметни батерии точно ги следи перформансите на батеријата.

 

Апликација за паметни телефони

 

Апликацијата Ninebot од Segway нуди контрола на вашите прсти. Со еден клик, на возилото му е обезбедена заштита од кражба, се администрираат поставките за осветлување, ограничување на брзината и контролата на користење, или се прикажува дијагностика за состојбата на возилото.

Кул карактеристики

Механичка сопирачка
3
Фиксирани гуми
2
LED дисплеј
1
Декоративно осветлување
4
темпомат
6
Амортизери на предните и задните тркала
5

ДЕКОРАТИВНО осветлување

Прилагодете ги боите на светло на околината преку апликацијата според вашиот личен стил.  

 

LED дисплеј

 

Ви ги покажува брзината на возење, режимот на напојување, нивото на батеријата и поврзувањето со Bluetooth секогаш.

LED предни и задни светла

 

Е-скутер MOON Alpha One е опремен со LED предни и задни светла, така што ќе можете безбедно да стигнете до вашата дестинација дури и во лоши услови на осветлување.

Општи прашања

Каде можам да возам е-скутер?

 

Дозволено е да се вози на велосипедски патеки и ленти.

Може ли да возам е-скутери на тротоарите?

 

Не, е-скутерите никогаш не смеат да се користат на тротоарите и пешачките зони.

Дали ми е потребна возачка дозвола за е-скутери?

 Не, само треба да ја земете предвид соодветната минимална возраст.

Која е потребната минимална возраст?

 Минималната возраст за возење е-скутери е 14 години.

Дали има услов за кацига?

Нема обврска да носите кацига, но сепак се препорачува да се заштитите со кацига.

Може ли да возам двајца на е-скутер?

 Не, е-скутерите се одобрени само за едно лице.

Дали треба да осигурите е-скутери?

 Во Австрија, е-скутерите не мора да бидат осигурани. Во Германија, сите е-скутери мора да бидат осигурани со законско осигурување од одговорност.

Повеќе производи MOON Започнете Паметно

MOON Protect One

 Паметна безбедност за паметни возачи. Без разлика дали како тркачки велосипед, турнеја или кацига за слободно време: MOON Protect One нуди совршена мешавина на безбедност, технологија и стил, особено за почетници.

Дали имате дополнителни прашања?

Среќни сме да одговориме на вашите прашања. Пополнете го нашиот формулар за контакт. Вие исто така сте добредојдени да ни испратите е-пошта на office@moon-power.com.

Оваа веб страница користи колачиња за да ја прилагодиме страницата според вашите потреби.
Прифати и продолжи