POWER
protect one

Паметна безбедност за паметни возачи.

Без разлика дали како тркачки велосипед, турнеја или шлем за одмор: MOON Protect One нуди совршена мешавина на безбедност, технологија и стил, особено за почетници. Лесната кацига од 280 гр го носи денешниот современ велосипедист безбедно до неговата дестинација. На задната страна на шлемот има неколку LED диоди, чиј режим може да се смени со само едно притискање на копче: од ударното задно светло до корисниот сигнал за вртење и обратно. MOON Заштитете едно - придвижуван од LIVALL.

 

Тука сме да помогнеме
Тука сме да помогнеме

Highlights

Паметна светлина

Слушалка

Функција за СОС аларм

Можност за навигација

Технички карактеристики

Паметна светлина

Со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот, кацигата нуди 8 LED диоди на задниот дел, кои служат како светилки додека возите и можат да се користат како трепкачи со само едно притискање на копче доколку е потребно.

Повици

Благодарение на звучниците и микрофонот интегрирани во кацигата, можни се удобни повици. Микрофонот е заштитен од ветер и е опремен со најдобар квалитет на говорот.

Воки-токи  

Никогаш не било толку лесно да се координира возењето на долги растојанија - без оглед дали е планирана следната пауза или трасата. MOON Protect One овозможува лесна комуникација помеѓу две кациги со помош на радио уреди.

 

Навигација

 

Целните најави за навигација од звучниците ви овозможуваат да возите без стрес за да не пропуштите друг ред.

Музика

Слушајте ја омилената музика додека возите без слушалките да влијаат на вашата перцепција.

Безбедност

Кацигата може да открие падови и во итен случај да испрати СОС-порака. Сите функции се контролираат преку ергономскиот далечински управувач.

Кул карактеристики

Материјал со висок квалитет EPS
1
Сигнал на светлина / жмигавец
2
Прилагодлив систем за заклучување
3
Hifi Stereo Звук
4

Леснотија на користење

Контролната единица вградена во кацигата ја поедноставува работата на кацигата - со притискање на копче.

Долг век на траење на батеријата

 И покрај многуте одлики, MOON Protect One убедува со работно време до 10 часа.

Повеќе безбедност

 Интегрираните LED диоди, висококвалитетната EPS пена и прилагодливиот систем за заклучување овозможуваат поголема безбедност на патот.

Повеќе производи MOON Забавувајте се со возењето

 MOON Alpha One е-скутер

 Ефикасен и паметен начин да се снајдете за секојдневниот живот, во вашето слободно време или додека купувате. Е-скутерот забрзува без напор до 25 км на час.

Дали имате дополнителни прашања?

Среќни сме да одговориме на вашите прашања. Пополнете го нашиот формулар за контакт. Вие исто така сте добредојдени да ни испратите е-пошта на office@moon-power.com.

Оваа веб страница користи колачиња за да ја прилагодиме страницата според вашите потреби.
Прифати и продолжи